Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

 

 
Komentarze są wyłączone

Wizyta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w PWSZ w Chełmie

18 grudnia 2017 r. w murach naszej Uczelni gościł Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

JM Rektor prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil zapoznał Ministra z nowoczesnym kompleksem laboratoryjnym Centrum Studiów Inżynierskich.

Podczas spotkania odbyła się także konferencja prasowa, na której Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. Studia Dualne. Celem projektu jest dostosowanie programów nauczania do oczekiwań przyszłych pracowników i ich potencjalnych pracodawców. Będzie to możliwe dzięki realizacji specjalnych programów kształcenia przemiennego, które zakładają równoczesny udział w zajęciach dydaktycznych na uczelni i zatrudnienie w firmie, dzięki temu możliwe będzie połączenie nauki z pracą.

 

Idea konkursu jest bardzo bliska misji realizowanej w PWSZ w Chełmie. Uczelnia dużą wagę przykłada do kształcenia praktycznego, w którym wiedza teoretyczna uzupełniana jest praktyką. Dzięki współpracy PWSZ w Chełmie z wieloma firmami, studenci mają możliwość zdobycia cennych umiejętności, które w późniejszym czasie będą niezbędne podczas pracy zawodowej.

Może Ci się spodobać
IEEE International Workshop on Metrology for AEROSPACE 2019
Wizyta przedstawicieli Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska”
Wizyta Wicepremiera Jarosława Gowina i uczestników Kongresu Polsko – Amerykańskiego
Drzwi Otwarte 2018