Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

Laboratorium Badań Procesów Obróbki Kompozytów

Wyposażenie laboratorium:

zestaw dynamometryczny z przystawką do toczenia Kistler,

Siłomierz piezoelektryczny do pomiaru trzech składowych siły skrawania Fx, Fy, Fz zbudowany z piezoelektrycznych czujników pomiarowych zamontowanych pod wysokim napięciem wstępnym między górną płytą a płytą podstawy. Każdy czujnik zawiera trzy pary płytek kwarcowych. Jedna z tych par odpowiada za pomiar siły nacisku w kierunku osi Z,  a pozostałe dwie odpowiadają za pomiar sił ścinających w kierunkach osi X i Y.

Zestaw dynamometryczny do pomiaru sił skrawania narzędzi obrotowych
Stanowisko do pomiaru i mocowań termokurczliwych KENOVA V7-s

Stanowisko KENOVA V7-s służy do mocowania/wymiany narzędzi stosowanych  w procesie obróbki, wykorzystywanych w urządzeniach CNC stosujących uchwyty termokurczliwe. Podczas procesu mocowania/wymiany narzędzia przeprowadzana jest pełna diagnoza usytuowania narzędzia w uchwycie wg. zadanych parametrów.

Wyważarka dynamiczna TD 2009 comfort

Wyważarka dynamiczna Haimer TD 2009 uchwytów narzędziowych/narzędzi pracująca w dwóch płaszczyznach. Główną rolę w zapewnieniu lepszej pracy maszyn odgrywają jednak dokładnie wyważone narzędzia, uchwyty narzędziowe, oraz niezawodne wrzeciona. Testy wskazują, że godzina pracy niewyważonym narzędziem skraca żywotność wrzeciona o cztery godziny, co po upływie kwartału może wymusić, nawet o rok wcześniejszą konieczność jego regeneracji lub wymiany. Dodatkowo trzeba liczyć się z kilkudniowym przestojem maszyny,  co w przypadku ciągłej produkcji jest ogromnym problemem (i oczywiście kosztem).

Profilometr TOPO 02

System pomiarowy TOPO 02 przeznaczony jest do pomiarów i analizy struktury geometrycznej powierzchni metodą stykową, na powierzchniach płaskich, cylindrycznych zewnętrznych i wewnętrznych. Przeznaczony jest do stosowania w laboratoriach Działów Kontroli Jakości oraz laboratoriach naukowo-badawczych.