Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

Laboratorium Badań Emisji Spalin

Wyposażenie laboratorium:

Analizator spalin BEA 350

Zestaw zawiera wieloskładnikowy analizator spalin BEA 250 i dymomierz optyczny BEA 150. BEA 250 jest nowoczesnym cyfrowym, wielokanałowym analizatorem spalin samochodowych, przeznaczonym do pomiaru emisji spalin pojazdów z silnikiem 2-suwowym  i 4-suwowym o zapłonie iskrowym (ZI). Dymomierz optyczny BEA 150 jest nowoczesnym przyrządem cyfrowym, przeznaczonym do pomiaru zadymienia spalin pojazdów z silnikiem  ZS w warunkach swobodnego przyśpieszania od prędkości obrotowej biegu jałowego  do maksymalnej prędkości obrotowej.

Chromatograf gazowy 1310

Chromatograf gazowy TRACE 1310 jest urządzeniem sterowanym komputerowo, posiada unikalny system montażu dozowników i detektorów typu „Instant Connect” zawierający moduły detektora zintegrowane z systemem zasilania gazami. To dzięki tej konstrukcji możliwa  jest zamiana dozowników, detektorów lub konfigurowanie chromatografu w ciągu kilku minut. Precyzyjna regulacja przepływów zapewnia wysoką powtarzalność czasów retencji.

Chromatograf może być skonfigurowany z różnymi typami dozowników, oraz detektorów. Współpracuje ze wszystkimi autosamplerami do cieczy i typu Head-Space, SPME oferowanymi przez Thermo Scientific.