Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

Laboratorium Chemii

Laboratorium Chemii

Laboratorium Chemii  wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny: wagi analityczne z automatyczną kalibracją wewnętrzną, biurety cyfrowe VITLA, pipety automatyczne, konduktometry CC – 101, pehametry CP – 41 i CP – 101, wraz z elektrodami kombinowanymi, woltomierze – Multimetr Cyfrowy z mechanicznym zabezpieczeniem przed błędem obsługi ST – 2009, zestawy do elektrolizy, demineralizator HLP 10 z pompą membranową, prostowniki, płyty grzejne z funkcją mieszania, palnik Bunsena oraz łaźnię wodną. Ponadto, laboratorium wyposażone jest w podstawowe szkło laboratoryjne oraz odczynniki niezbędne do realizacji zajęć praktycznych z chemii nieorganicznej (analiza jakościowa i ilościowa), organicznej oraz biochemii i chemii rolnej.

Pracownia chemii funkcjonuje zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami BHP.
W laboratorium znajduje się dygestorium, które pozwala bezpiecznie wykonywać doświadczenia z zastosowaniem stężonych związków chemicznych oraz reakcje podczas których wydzielają się lotne związki.

Zajęcia odbywają się w małych grupach laboratoryjnych (maksymalnie 15 osobowych), co zapewnia studentom komfort zdobywania umiejętności analitycznych oraz przeprowadzanie doświadczeń i analiz chemicznych technikami laboratoryjnymi. Podczas zajęć studenci zdobywają wiedzę z zakresu przemian chemicznych zachodzących w przyrodzie oraz uzyskują umiejętność wykorzystania podstaw chemii i biochemii w innych naukach.