Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

Laboratorium Obróbki Cieplno-Chemicznej

Laboratorium daje możliwość prowadzenia procesów obróbki cieplnej tj. hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania i starzenia. Umożliwia także realizację zabiegów obróbki cieplno-chemicznej: nawęglania, azotowania oraz sprawdzenie twardości po wyżej wymienionych obróbkach.

Wyposażenie:

Piec do obróbki cieplno-chemicznej stali

Piec do obróbki cieplno-chemicznej stali umożliwia realizację procesu azotowania, azotonawęglania i oksydacji. Producent wykorzystuje w piecu najnowszą technologię azotowania ZeroFlow, dzięki czemu w procesie jest wykorzystywane dużo mniej amoniaku, Dr inż. Jerzy Józwik, mgr inż. Tomasz Bondaruk, mgr inż. Kamil Gawkowski CSI PWSZ w Chełmie a także azotu w porównaniu do azotowania dwugazowego (amoniak + azot lub amoniak + NH3 zdys.). Znacząco wpływa to na zmniejszenie kosztów eksploatacji pieca przy zachowaniu tych samych rezultatów jak przy innych metodach azotowania gazowego.

Elektryczny piec komorowy typ SK7-1000-N2

Elektryczny piec komorowy typ SK7-1000-N2 służy do podgrzewania i wytrzymania wsadu w maksymalnej temperaturze do 1000°C w atmosferze azotu. Piec jest wyposażony w olejową wannę hartowniczą i zbiornik na wodę do chłodzenia uszczelek drzwi. Dodatkowo posiada możliwość bezpośredniego zrzutu materiału do komory z olejem.

Nagrzewnice indukcyjne

Nagrzewnice indukcyjne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu takich jak (Hutnictwo , odlewnictwo, rzemiosło, maszyny górnicze, rolnicze i metalurgia). Procesy w których mają zastosowanie to: lutowanie indukcyjne, nagrzewanie skośne metali, nagrzewanie indukcyjne metali przed hartowaniem, hartowanie powierzchniowe metali, utwardzanie. Nagrzewnice indukcyjne pozwalają na grzanie różnych elementów w zależności od potrzeb klienta. Mogą to być między innymi: bloczki o różnych kształtach i wymiarach, płaskowniki, rury, pręty, druty.

Piec Snol 8,2/1100

Piec Snol 8,2/1100 jest uniwersalnym laboratoryjnym piecem wysokotemperaturowym posiadającym komorę w postaci szczelnej, próżniowo formowanej mufli. Piece te znajdują zastosowanie w laboratoriach medycznych, instytutów naukowych, ceramicznych  i przemysłowych. Charakteryzują się krótkim czasem rozgrzewania, małym zużyciem energii, precyzyjną regulacją temperatury.

Urządzenie do szlifowania i polerowania

Urządzenie do szlifowania i polerowania próbek przeznaczonych do badań metalograficznych.

Elektryczny Piec hartowniczy SECO WARWICK SK7-1000