Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

Laboratorium Obróbki Plastycznej

Studenci w ramach zajęć laboratoryjnych prowadzonych w Laboratorium Obróbki Plastycznej poznają techniki wytwarzania stosowane w obróbce plastycznej. Poznają maszyny i oprzyrządowanie niezbędne do wykonania danego procesu.

Wyposażenie laboratorium:

  •  Walcarka
  •  Maszyna wytrzymałościowa dynamiczna Hung Ta 1000 kN HT-2387
  •  Maszyna wytrzymałościowa 100 kN Hung Ta HT-2402
  •  Trzyrolkowa zwijarka do blachy Bendmak TFM CYL110-15/3.0
  •  Giętarka do profili Bendmak TFM PRO40
  •  Walcarka jubilerska Rodent WJ-66B12E3
  •  Prasa hydrauliczna Metalist P6320B
  •  Ciągarka łańcuchowa Rodent CGD-E 2000

 

Maszyna wytrzymałościowa dynamiczna Hung Ta 1000 kN HT-2387

Uniwersalna dynamiczna maszyna wytrzymałościowa służąca do badań statycznych jak i dynamicznych na rozciąganie, ściskanie, z maksymalną siłą 1000kN. Oprogramowanie pozwala na sterowanie na podstawie wartości siły, przemieszczenia i odkształcenia, oraz tworzenia cykli zmiany obciążenia składających się z maksymalnie siedmiu kroków. Próbki o średnicy 12÷50 mm, oraz płaskie o szerokości max 48 mm

Walcarka do dzielenia bezodpadowego

Walcarka o zastosowaniu badawczym nad technologią dzielenia bezodpadowego. Moduły walców pozwalają na wykonanie prób walcowania kuźniczego, oraz walcowania poprzeczno-klinowego.

Uniwersalna maszyna wytrzymałościowa

Uniwersalna maszyna wytrzymałościowa służąca do realizacji prób statycznego rozciągania, ściskania z maksymalną siłą 100kN. Oprogramowanie pozwala na sterowanie na podstawie wartości siły, przemieszczenia i odkształcenia, oraz tworzenia cykli zmiany obciążenia składających się z maksymalnie siedmiu kroków. Próbki okrągłe 6÷22 mm. Próbki płaskie szerokości max 48 mm.

Zwiajrka do blachy

Zwijarka jest wyposażona w trójkątny układ walców, który umożliwia formowanie blachy w kształt okręgów, rynien oraz stożków. Posiada możliwość zwijania drutu, wznios tylnej rolki napędzany jest silnikiem elektrycznym.

Giętarka trójrolkowa

Giętarka trójrolkowa przeznaczona jest do wyginania rur, profili i prętów w kształt łuków, kół i spiral poprzez zwijanie materiału pomiędzy trzema rolkami. Docisk górnej rolki formującej realizowany jest ręcznie przez mechanizm śrubowy.

Walcarka

Walcarka przeznaczona jest do walcowania metali kolorowych o twardości do 20 HRC. Posiadająca dwie pary walców do walcowania blach do grubość max. 12 mm i drutu w przedziale 1÷9 mm.

Ciągarka

Ciągarka łańcuchowa przeznaczona do przeciągania drutu wykonanego z metali nieżelaznych.