Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@panschelm.edu.pl

 

 
Komentarze są wyłączone

Kolejna edycja międzynarodowej konferencji „PRO-TECH-MA”

W dniach 23-24 czerwca 2022 roku w gościnnych murach Akademickiego Centrum Współpracy Transgranicznej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odbyła się kolejna edycja międzynarodowej konferencji „PRO-TECH-MA”. Konferencja organizowana jest cyklicznie w uczelniach z Polski i Słowacji. Obecna edycja organizowana była przez PANS w Chełmie oraz Katedrę Komputerowego Modelowania i Technologii Obróbki Plastycznej Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.

Celem konferencji była prezentacja dorobku naukowego oraz wymiana informacji o aktualnie prowadzonych pracach naukowych, zarówno w zakresie opracowań teoretycznych, w tym symulacji numerycznej, jak i realizowanych badaniach eksperymentalnych. Wymiana doświadczeń naukowych obejmowała zagadnienia poświęcone najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym głównie z zakresu mechaniki procesów plastycznego kształtowania metali i tworzyw sztucznych, inżynierii materiałowej i problematyki recyklingu.

W konferencji uczestniczyli naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu i Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, a także przedstawiciele Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu.